Ortodonta i dentystyka
Just another WordPress site

Dług życia – tajskie lekcje na temat logiki etycznej zorientowanej na proces ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Na pogrzebie jego syn wyjaśnił, dlaczego przez tak długi czas kontynuowali walkę: W Tajlandii nasi rodzice są naszymi świętymi drzewami, naszymi bogami. Musimy dać im wszystko, do samego końca. Zapytany, co miał na myśli wszystko , 2, biorąc pod uwagę niezaspokojone prośby ojca o powrót do domu, syn wyjaśnił: Musimy dać im życie. Życie jest wszystkim. Ten napęd dawania życia mógłby z łatwością zostać źle zinterpretowany jako orientacja na wynik, chęć wyleczenia. Ale w obu tych przypadkach krewni, uznając, że wszelkie pozostałe interwencje były bardzo mało prawdopodobne, by wpłynąć na wynik, podkreślili, że płacili dług, a nie tylko próbowali wyleczyć. Co więc dokładnie mieli na myśli przez życie .
Znaczenie zostało mi przekazane podczas przypadkowego spotkania z młodym nieznajomym. Pan L. wyrzucił mnie na ulicę, aby wyjaśnić, że jego wuj, który mieszkał 12 godzin drogi, był bardzo chory i otrzymywał transfuzję krwi. Panu L. powiedziano, że jego wujek miał krew typu B, Rh-ujemny, co rozumiał rzadko w Azji, ale częściej wśród ludzi Zachodu. Czy wiesz, jaki masz typ krwi. Zapytał mnie. Chcę mu wysłać krew. . . . On umiera i muszę spłacić dług.
Choć wydawało mi się, że chwytam się słomek, zgodziłem się rozmawiać przez telefon z pielęgniarką wuja, który zaśmiał się uprzejmie, kiedy opisałem plan pana L. Nie, nie, tego nie potrzebuje jego wuj – powiedziała. Chociaż wyjaśniła to panu L., powiedziała: To nie ma znaczenia: ma dług życia, a on szuka sposobu, aby to spłacić . Pan L. chciał znaleźć życie przedmiot do wysłania do wuja, bez względu na jego medyczną przydatność. Najwyraźniej jego rozumowanie opierało się na procesie, a nie na wyniku. Sądzę, że pani M. w Bostonie, podobnie, rozumowała: proces zapewniania opieki był pod pewnymi względami ważniejszy niż leczenie.
W szczególności opieka szpitalna, której byłem świadkiem w Tajlandii, nie trwała w nieskończoność. Po krótkim okresie agresywnej opieki lekarze wyjaśnili, że pacjenci najprawdopodobniej umrą pomimo intensywnej opieki, a wiele rodzin zdecydowało, że ich dług został zapłacony i nadszedł czas na powrót do domu. Śmierć w domu, aby dusza mogła oddzielić się od ciała w korzystnym miejscu, jest kolejnym kluczem do dobrej śmierci w Tajlandii1. Czasami klinicyści, którzy rozumieli znaczenie procesu, nie byli pewni najlepszego czasu na poparcie tego przejścia, i czasami zdarzało się nieporozumienie wśród krewnych, kiedy się zgodzili. Ale córka pana P. zdawała się mówić w imieniu wielu tajskich rodzin, kiedy powiedziała: Wiemy, że lekarze cenią sobie dług życia, więc kiedy mówią, że osiągnęliśmy wystarczająco , ufamy, że nadszedł czas.
Takie zaufanie nie było widoczne na Boston ICU. Rzeczywiście, po naszych porannych rundach relacja zespołu OIOM z panią M. zaczęła się pogarszać. Była wobec nas zimna. Członkowie zespołu powtarzaliby, że pozytywny wynik był mało prawdopodobny, a jej oczy błyszczały.
W pewnym momencie mój mieszkaniec i ja spokojnie siedzieliśmy z panią M. i jej ojcem. Jego pielęgniarka włączyła panią M. w proces czyszczenia ojca, obracanie go, wyciszanie pomp infuzyjnych i wskazywanie, kiedy potrzebuje ssania dróg oddechowych. Uderzony delikatnością tych działań, powiedziałem: On jest tak szczęśliwy, że ty go tu opiekujesz.
Poświęcił tyle, by mnie wychować, powiedziała
[więcej w: przychodnia żwirki i wigury, ziarniak pachwinowy, bexsero cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Dług życia – tajskie lekcje na temat logiki etycznej zorientowanej na proces ad”

 1. Spider Fuji Says:

  na nadciśnienie, wystarczy suplementacja

 2. Criss Cross Says:

  Article marked with the noticed of: restauracje katowice[...]

 3. Hightower Says:

  W efekcie okazało się, że to rzadki, złośliwy nowotwór

 4. Mad Irishman Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do suplementy[...]

 5. Voluntary Says:

  Oczywiście, że można przedawkować witaminę C.

Powiązane tematy z artykułem: bexsero cena przychodnia żwirki i wigury ziarniak pachwinowy