Ortodonta i dentystyka
Just another WordPress site

Dług życia – tajskie lekcje na temat logiki etycznej zorientowanej na proces cd

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Teraz moja kolej. Przynajmniej tyle mogę zrobić. Wiedziałem, że każdego dnia brakuje pracy, aby tam być. Przez chwilę siedzieliśmy w ciszy. Następnie, rozglądając się po wypełnionym maszyną pokoju, mój mieszkaniec powiedział: Czasami zapominam, jak niesamowite jest to wszystko, technologia, którą opracowaliśmy, by kupić czas. To było subtelne stwierdzenie, potwierdzające proces opieki nad pacjentem ale sugerując, że ostatecznie musi się skończyć.
W jakiś sposób połączenie tej rozmowy, zaangażowanie pielęgniarki pani M. w opiekę jej ojca i upływ czasu poprawiły nasz związek. Ostatecznie pani M. i jej bracia postanowili przerwać agresywną interwencję, a ich ojciec zmarł z dziećmi przy łóżku.
Podejrzewam, że pani M. używa logiki zorientowanej na proces zbliżając się do końca życia jej ojca. Podobnie jak jego ukierunkowany na wynik odpowiednik, ta logika etyczna jest wewnętrznie spójnym podejściem do podejmowania decyzji. Wyniki moich badań w Tajlandii skłoniły mnie do zastanowienia się, czy wyraźne uznanie wartości procesu na OIOM-ie może powstrzymać amerykańskie rodziny i klinicystów od zakorzenienia się w konflikcie o opiekę na koniec życia – i pozwolić nam wspólnie zdecydować, że kiedy osiągniemy dość , ufamy, że nadszedł czas.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Od Brigham i Szpitala dla Kobiet i oddziału Globalnego Zdrowia i Medycyny Społecznej, Harvard Medical School – zarówno w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (2)
1. Stonington SD. O etycznych lokalizacjach: dobra śmierć w Tajlandii, gdzie etyka siada w niektórych miejscach. Soc Sci Med 2012; 75: 836-844
Crossref Web of Science Medline
2. Quill TE, Arnold R, Back AL. Omówienie preferencji dotyczących leczenia z pacjentami, którzy chcą wszystkiego . Ann Intern Med 2009; 151: 345-349
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (3)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: metoda ndt, blaszka kostna, ziarniak pachwinowy ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: blaszka kostna metoda ndt ziarniak pachwinowy