Ortodonta i dentystyka
Just another WordPress site

Droga do w pełni przejrzystych dokumentacji medycznej ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Właściwe pisanie na przykład o podejrzeniu raka może być trudne dla klinicystów, którzy nie chcą niepotrzebnie niepokoić pacjentów, i zajmować się zaburzeniami charakteru lub zaburzeniami poznawczymi w sposób przydatny dla pacjentów, dostawców usług doradczych i innych osób, które korzystają z dokumentacji wymaga starannie przemyślanych słów. Wyzwania te są spotęgowane przez dzisiejsze elektroniczne zapisy, w których historia tkanie się społecznie, rodzinnie, kulturowo i medycznie przyczyniających się do zdrowia i choroby pacjenta często znika, zasłonięte przez szablony. Dobrodziejstwem dla księgowych, oceniających jakość i badaczy, takie zapisy mogą stać się formułowane i podatne na błędy wprowadzania danych. Co więcej, często są wypełnione skopiowanymi i wklejonymi informacjami, które zakopują istotną narrację w obszernym powtarzalnym tekście. Ponieważ w naszych instytucjach pojawiają się otwarte notatki, klinicyści wyrażają różnorodne preferencje. Niektórzy chcą ukryć notatki lub fragmenty notatek od pacjentów lub rodzin, a niektórzy z nich chcą mieć możliwość osobistego komunikowania się ze współpracownikami. Niektórzy martwią się, że notatki rozwodnione zasłonią ważne dane medyczne, a specjaliści od zdrowia psychicznego wydają się być podzieleni co do efektów dzielenia się notatkami z pacjentami. Ogólnie nasze doświadczenie sugeruje, że lekarze początkowo czują się najbezpieczniej, kiedy mogą wybrać to, co pacjenci mogą zobaczyć, ale ponieważ oceniają opinie pacjentów i kolegów i uczą się omawiać wybory z pacjentami, ich z góry ustalone granice mają tendencję do zanikania. Najlepiej byłoby, gdyby zarówno pacjenci, jak i usługodawcy byli w stanie ustalić preferencje dotyczące udostępniania informacji, ale obecne systemy informacji zdrowotnej nie są w stanie poradzić sobie z takimi niuansami.
Gdy pacjenci zapoznają się z dokumentacją medyczną i notami klinicznymi, rozważają nowe możliwości i zagrożenia. Niektórzy twierdzą, że bardziej ostrożnie podchodzą do informacji, którymi dzielą się z klinicystami, a niektórzy proszą o większą kontrolę nad dostępem do ich informacji. Dostawcy eksperymentują ze strategiami, które pomagają pacjentom chronić ich prywatność w odniesieniu do zdrowia psychicznego, funkcji seksualnych, podejrzeń o nadużycia lub innych wrażliwych tematów. I chociaż opiekunowie rodzinni mogą uznać, że czytanie notatek poprawia ich zrozumienie planów opieki i zmniejsza stres, złożonym zadaniem jest ustanowienie oddzielnego dostępu do proxy w oparciu o preferencje pacjentów dotyczące tego, kto może zobaczyć, co.
Ponieważ przejrzysta praktyka ewoluuje, nie można przewidzieć, ile pacjentów może odejść od długotrwałych konwencji. Portale zapewniają pacjentom bezpieczny dostęp do ich informacji, a poufność lekarzy i pacjentów pozostaje nienaruszona. Jednak stosunek pacjentów do prywatności może się zmienić, ponieważ dostęp online umożliwia im udostępnianie dokumentów, w tym notatek. Jedna trzecia pacjentów biorących udział w badaniu OpenNotes wyraziła zaniepokojenie kwestią prywatności, ale więcej niż jedna osoba na pięć podzieliła się uwagą z innymi osobami, które mogły wyjaśnić znaczenie, zaoferować kliniczne spostrzeżenia lub drugie opinie, lub – dla osób uczestniczących w opiece pacjenta – poprawić swoją własną wiedzę . W rzeczywistości niektórzy pacjenci mogą zdecydować się na publikowanie notatek dotyczących postępów swoich dostawców na Facebooku, Twitterze, forach medycznych i innych mediach społecznościowych, potencjalnie narażając klinicystów na publiczną analizę i pochlebną lub pochlebną krytykę.
Wśród napotkanych instytucjonalnych adeptów większość otworzyła dostęp do notatek napisanych przede wszystkim przez lekarzy ambulatoryjnych
[patrz też: nfz skierowania do sanatorium kontakt, ryba w folii z piekarnika, midiana ulotka ]

Tags: , ,

No Responses to “Droga do w pełni przejrzystych dokumentacji medycznej ad”

  1. Tan Stallion Says:

    Alergia na białka mleka krowiego

  2. Spider Fuji Says:

    [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Ortodonta cennik Kraków[...]

  3. Jokers Grin Says:

    to nie jabłka, ażeby można je było spożywać w dowolnej ilości

Powiązane tematy z artykułem: midiana ulotka nfz skierowania do sanatorium kontakt ryba w folii z piekarnika