Ortodonta i dentystyka
Just another WordPress site

Droga do w pełni przejrzystych dokumentacji medycznej cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Oczekujemy, że pacjenci i ich rodziny również znajdą przydatne informacje, w tym porady od pielęgniarek, asystentów, menedżerów, pracowników socjalnych, farmaceutów, specjalistów od rehabilitacji i innych. Systemy opieki zdrowotnej prawdopodobnie rozwiną otwarte zapisy na usługi szpitalne w szpitalach, ośrodki rehabilitacji i rehabilitacji, ośrodki opieki długoterminowej, opiekę domową i inne. Mimo że blisko 90% pacjentów, z którymi przeprowadziliśmy ankietę, wskazało, że chcieliby oni, aby informacje w szpitalach były dostępne, oferowanie dostępu podczas pobytów w szpitalach z ostrą opieką byłoby szczególnie skomplikowane, ponieważ stan pacjenta może się zmieniać, wielu klinicystów może oferować opinie, a plany mogą się zmieniać. często. Niezależnie od ustawienia, notatki otwarte mogą pomóc w poprawie bezpieczeństwa pacjentów poprzez umożliwienie pacjentom i rodzinom zgłaszania wątpliwych stwierdzeń lub klinicznie istotnych błędów w notatkach lub stwierdzenie uchybień w zakresie działań uzupełniających, które należy poprawić. Rzeczywiście samo istnienie środowiska, w którym pacjenci są zachęcani do identyfikowania potencjalnych błędów, może zwiększyć zaufanie pacjentów. Jednak zasady i procesy wprowadzania zmian w aktach pozostają w ciągłym ruchu i różnią się znacznie w zależności od systemów rejestracji i ustawień praktyki.
Pomimo wyzwań, prawie 2 miliony Amerykanów ma już dostęp do notatek i oczekujemy, że otwarte zapisy staną się standardem opieki, wraz z narzędziami elektronicznymi, które wyjaśniają terminologię medyczną i skróty, tłumaczą notatki na różne języki i dostosowują się do umiejętności zdrowotnych. poziomy. Biorąc pod uwagę, że ponad połowa badanych pacjentów chciała dodać komentarze do notatek swoich lekarzy, a około jedna trzecia chciała zatwierdzić to, co zostało napisane, oczekujemy, że pacjenci wkrótce będą uczestniczyć w generowaniu treści, takich jak historia rodzinna i społeczna oraz opisy ich subiektywnych opinii. doświadczenia z chorobą. W rzeczywistości uważamy, że ostatecznie notatki zostaną podpisane zarówno przez pacjentów, jak i przez dostawców, ponieważ staną się podstawą planowania opieki, monitorowania przebiegu zdrowia i choroby oraz oceny procesów opieki i wyników.
Shenkin i Warner przewidywali, że zwiększenie zaangażowania pacjentów dzięki przejrzystej dokumentacji medycznej przyczyni się do poprawy zdrowia, opieki i kosztów. Ponieważ otwarte noty nadal się rozprzestrzeniają, a strategie i zabezpieczenia ewoluują, spodziewamy się, że zarówno pacjenci, jak i usługodawcy skorzystają z mądrości swojej propozycji.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł został opublikowany 4 grudnia 2013 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Wydziału Medycyny Ogólnej i Podstawowej Opieki, Beth Israel Deaconess Medical Center i Harvard Medical School, Boston (JW, TD); Geisinger Health System, Danville, PA (JDD); i Harborview Medical Center, University of Washington School of Medicine, Seattle (JGE).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Shenkin BN, Warner DC. Przekazywanie pacjentowi dokumentacji medycznej: propozycja usprawnienia systemu. N Engl J Med 1973; 289: 688-692
Full Text Web of Science Medline
2 HealthIT.gov. Health Information Technology for Economic and Clinical Health (HITECH) Act (http://www.healthit.gov/policy-researchers-implementers/hitech-act-0).

3. Strona główna programu OpenNotes (http://www.myopennotes.org).

4. Delbanco T, Walker J, Bell SK, i in. Zapraszanie pacjentów do czytania notatek lekarzy: quasi-eksperymentalne badanie i spojrzenie w przyszłość. Ann Intern Med 2012; 157: 461-470
Crossref Web of Science Medline
5. Elias P. Na drodze do wspólnych wizyt w urzędzie. Społeczeństwo medycyny uczestniczącej (e-patients.net). lipca 2013 r. (Http://e-patients.net/archives/2013/07/on-the-road-to-shared-of%EF%AC%81%80%9Ace-visits.html).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (40)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (5)
Uprawnienia
Ryciny / Media
Wywiad audio
Wywiad z panią Jan Walker w drodze do otwartych notatek medycznych i jej implikacji dla klinicystów i pacjentów. (15:19) Pobierz
[hasła pokrewne: ortodonta płock, ortodonta płockia katowice, ryba w folii z piekarnika ]

Tags: , ,

No Responses to “Droga do w pełni przejrzystych dokumentacji medycznej cd”

  1. Olivier Says:

    A ja mam swoje zdanie i wiem najlepiej

  2. Nina Says:

    [..] Odniesienie w tekscie do Stomatolog Kraków[...]

  3. Robert Says:

    Fajna historia

Powiązane tematy z artykułem: ortodonta płock ryba w folii z piekarnika santorini trąbki