Ortodonta i dentystyka
Just another WordPress site

Niska dawka aspiryny w zapobieganiu nawracającej żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej AD 2

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

My losowo przydzieliliśmy pacjentów, którzy ukończyli leczenie przeciwzakrzepowe na aspirynę, w dawce 100 mg na dobę lub placebo; Randomizację przeprowadzono za pomocą centralnego systemu losowego opartego na sieci WWW, z warstwowaniem według środka i czasu trwania początkowej doustnej terapii przeciwkrzepliwej (.26 tygodni lub> 26 tygodni). Powlekane aspiryną kwas acetylosalicylowy w tabletkach 100 mg i placebo zostały dostarczone bezpłatnie przez Bayer HealthCare Pharmaceuticals; firma nie odegrała żadnej innej roli w badaniu i nie brała udziału w gromadzeniu lub analizie danych ani w przygotowywaniu manuskryptu. Pacjentów poproszono o zażywanie jednej tabletki dziennie przez co najmniej 2 lata. Maksymalny czas leczenia był następnie ograniczony do 4 lat. Pacjenci
Pacjenci płci męskiej i żeńskiej byli uprawnieni do włączenia, jeśli mieli co najmniej 18 lat i mieli pierwszy niesprowokowany epizod obiektywnie zdiagnozowanej objawowej zakrzepicy żył głębokich z udziałem żyły podkolanowej lub bardziej proksymalnych żył kończyn dolnych lub ostrej zatorowości płucnej. Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa została uznana za niesprowokowaną, jeśli wystąpiło z powodu braku następujących przejściowych czynników ryzyka w ciągu poprzednich 2 miesięcy: zamknięcie w łóżku przez ponad tydzień, poważna operacja, uraz wymagający rzutu, ciąża lub połóg i zastosowanie doustnej pigułki antykoncepcyjnej lub hormonalnej terapii zastępczej. Wszyscy pacjenci musieli ukończyć wstępne leczenie przeciwzakrzepowe heparyną, a następnie warfaryną (lub skutecznym alternatywnym antykoagulantem). Czas trwania początkowej terapii przeciwzakrzepowej wynosił od 6 tygodni do 24 miesięcy; jednakże zaleca się utrzymanie docelowego międzynarodowego współczynnika znormalizowanego wynoszącego 2 do 3 w przypadku leczenia warfaryną przez okres od 6 do 12 miesięcy.
Pacjenci nie kwalifikowali się do włączenia, jeśli pierwszy niesprowokowany epizod żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej wystąpił więcej niż 2 lata przed rejestracją; jeśli mieli wskazania lub przeciwwskazania do stosowania aspiryny, innych terapii przeciwpłytkowych lub niesteroidowego leku przeciwzapalnego; jeśli mieli wskazanie do kontynuowania doustnej terapii przeciwzakrzepowej; lub jeśli mieli inne problemy medyczne, które mogłyby wpłynąć na udział w badaniu lub ograniczyć oczekiwaną długość życia. Szczegółowy opis kryteriów kwalifikowalności znajduje się w protokole badania, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Kontynuacja
Pacjenci brali udział w kontrolnych wizytach po miesiącu i 6 miesiącach po randomizacji, a następnie co 6 miesięcy i kontaktowano się telefonicznie lub e-mailem w 3-miesięcznym okresie między wizytami. Wszyscy pacjenci, którzy zostali zapisani po pierwszym epizodzie niesprowokowanej zakrzepicy żył głębokich, przeszli badanie ultrasonograficzne żył w ciągu miesiąca po randomizacji w celu ustalenia, czy istnieje resztkowy zakrzep, w celu rozróżnienia pomiędzy zakrzepicą resztkową a nawrotem zakrzepicy w kolejnych ocenach.
[przypisy: wciągnięta błona bębenkowa, santorini trąbki, bexsero cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Niska dawka aspiryny w zapobieganiu nawracającej żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej AD 2”

 1. Voluntary Says:

  Witam. Niedoczynność mam od urodzenia

 2. Ksawery Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: najlepszy spalacz tłuszczu[...]

 3. Bitmap Says:

  kurcze nie wiem co mam czy pluca czy oskrzela

 4. Konrad Says:

  [..] Cytowany fragment: badania psychotechniczne[...]

 5. Twitch Says:

  Bzdety piszecie i tyle

Powiązane tematy z artykułem: bexsero cena santorini trąbki wciągnięta błona bębenkowa