Ortodonta i dentystyka
Just another WordPress site

Obraźliwe przepisywanie kontrolowanych substancji – widok apteki ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Lekarze porównujący zostali porównani z innymi w tym samym regionie geograficznym, którzy mieli tę samą specjalność. Pierwszymi parametrami były wielkości recept na leki wysokiego ryzyka oraz proporcje recept na receptę dla takich leków, w porównaniu z ilością i proporcją dla innych w tej samej specjalizacji i regionie; progi podejrzeń ustalono na 98. percentyl dla objętości i 95. percentyl na proporcje. Następnie lekarze ocenili liczbę pacjentów, którzy zapłacili gotówką za recepty na leki wysokiego ryzyka oraz odsetek pacjentów otrzymujących leki wysokiego ryzyka w wieku od 18 do 35 lat. W obu przypadkach progi dla podejrzeń ustalono na 90. percentyl wśród klinicystów w tym samym regionie i specjalności. Na koniec porównaliśmy recepty dla substancji niekontrolowanych z zaleceniami dla substancji kontrolowanych w ramach praktyki lekarza prowadzącego, na tych samych parametrach. Aby zminimalizować możliwość zawieszenia przywilejów wydawania dla klinicystów, którzy odpowiednio traktowali pacjentów, podjęliśmy próbę przeprowadzenia wywiadu z lekarzami, których uznaliśmy za osoby z grupy odstającej, aby ustalić charakter ich praktyki i stosowanie substancji kontrolowanych. Przepisywanie nawyków odstających lekarzy przepisujących lek. Początkowo zidentyfikowaliśmy 42 wartości odstające (patrz tabela) z naszej bazy danych zawierającej blisko milion lekarzy przepisujących lek; 17 z 42 nie odpowiedziało na nasze trzy listy z prośbą o rozmowę, pomimo naszego wskazania w drugim i trzecim liście, że przestalibyśmy wypełniać receptę substancji kontrolowanych przez lekarza, gdyby nie rozmawiał z nami. Ośmiu lekarzy przepisało pisemną odpowiedź, a jedna odpowiedź była wystarczająco szczegółowa, aby przekonać nas, że przepisywanie było odpowiednie. Pozostałe siedem odpowiedzi było niewystarczających, a lekarze przepisujący receptę odmówili podjęcia rozmowy telefonicznej. Dwóch lekarzy zachowało adwokata, a rozmowa miała miejsce za pośrednictwem legalnych kanałów. Uważaliśmy, że 26 klinicystów nie reaguje.
Pozostałych 15 skontaktowano telefonicznie, a 5 dało nam uzasadnione powody, dla których ich praktyka miała określoną charakterystykę – w szczególności, że każdy z nich był jedynym lekarzem w danym obszarze geograficznym opiekującym się pacjentami z przewlekłym bólem. Pozostałe 10 osób utrzymywało, że ich podejście było zgodne z prawem, ale nie musiały one wyjaśniać, dlaczego lub zamierzały zahamować przepisywanie narkotyków. Dla wszystkich 10 klinicystów zdecydowaliśmy, że nie będziemy wypełniać recept na substancje kontrolowane za pośrednictwem naszej apteki. To samo podejście zastosowano w przypadku 26 niereagujących klinicystów. Niespodziewanie, teraz, 9 miesięcy po tym, jak przestaliśmy wypełniać receptury substancji kontrolowanych dla pacjentów tych klinicystów, kontaktowaliśmy się tylko z trzema z nich, prosząc o przywrócenie w naszej sieci aptek. Tabela zawiera szczegółowe informacje na temat 42 praktyk odstających, w porównaniu z praktykami przeciętnego lekarza prowadzącego w naszej bazie danych. Nie było wyraźnej regionalnej koncentracji wartości odstających.
Nasz program z pewnością nie jest kompleksowym rozwiązaniem, ale zapewnia pewien rodzaj niewłaściwego przepisywania, który zachodzi w naszym systemie opieki zdrowotnej
[podobne: ziarniak pachwinowy, bexsero cena, ortodonta płock ]

Tags: , ,

No Responses to “Obraźliwe przepisywanie kontrolowanych substancji – widok apteki ad”

 1. Witold Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu stomatolog zielona góra[...]

 2. Malwina Says:

  Witam, tydzień temu wykryto mi niedoczynność tarczycy a mianowicie TSH 5,620

 3. Papa Smurf Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do kosmetyki do solarium[...]

 4. Lidia Says:

  chyba przejdę się do trzeciego lekarza i zobaczymy co powie na ten temat

 5. Karol Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: ból głowy[...]

 6. Marta Says:

  Ja polecam suplement wapń

Powiązane tematy z artykułem: bexsero cena ortodonta płock ziarniak pachwinowy