Ortodonta i dentystyka
Just another WordPress site

Obraźliwe przepisywanie kontrolowanych substancji – widok apteki cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Uważamy, że niektórzy z tych klinicystów mogą należeć do zakładów produkujących pigułki, przeprowadzając pobieżne badania u dużej liczby pacjentów, z których wszyscy otrzymują opioidowe leki przeciwbólowe. Osoby, które chcą nadużywać tych leków, będą podróżować na duże odległości, aby je zdobyć, i często zajmują się tylko gotówką. Ci pacjenci są na ogół młodsi od przeciętnego pacjenta z przewlekłą chorobą. Kompleksowe rozwiązanie obejmowałoby wykorzystanie krajowej bazy danych monitorujących leki na receptę, która byłaby wykorzystywana przez klinicystów w momencie przepisywania i przez wszystkie apteki w momencie wydawania. Ten rozszerzony obraz historii i zachowań substancji kontrolowanych pacjenta wspierałby zarówno lekarzy przepisujących leki, jak i farmaceutów w stosowaniu ich profesjonalnego osądu co do stosowności dozowania substancji kontrolowanej. Jak zauważyliśmy, farmaceuci mają etyczny obowiązek, poparty zarówno przez prawo federalne, jak i stanowe, aby upewnić się, że przepis na kontrolowaną substancję jest odpowiedni. Młoda osoba podróżująca na odległość, aby wypełnić receptę i płacąc gotówką, powinna zgłosić pewne obawy o farmaceutę. Jeżeli recepta jest ważna, farmaceuci mogą mieć ograniczone podstawy odmowy udzielenia leczenia komuś, kto może odczuwać ból. Jednak DEA zidentyfikowało zarówno dystrybutorów farmaceutycznych, jak i apteki sieciowe jako część problemu, 5 zachęcając naszą branżę do opracowania nowych programów mających na celu ograniczenie niewłaściwego użytkowania.
Nasze odkrycia przyczyniają się do problemu, przed którym stoimy jako kraj. Programy zapewniające większą przejrzystość w zakresie przepisywania substancji kontrolowanych, takie jak obowiązkowe stosowanie e-przepisywania wszystkich substancji kontrolowanych oraz krajowy, jednolity program monitorowania leków na receptę, pomogłyby farmaceutom i klinicystom dokładniej ukierunkować interwencje, aby pomóc pacjentom nadużywającym leków. . Niektóre rozwiązania państwowe, takie jak baza danych Massachusetts, która umożliwia lekarzom sprawdzenie własnych recept dla pacjentów, również mają zalety. Analizy zagregowanych danych, takich jak nasza, mogą również dotyczyć wzorców nadużyć zarówno przez lekarzy przepisujących, jak i pacjentów. Biorąc pod uwagę rosnące stosowanie substancji kontrolowanych oraz wynikające z nich choroby i zgony, bardziej innowacyjne wykorzystanie przejrzystych danych jest jedynie rozważne.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł został opublikowany 21 sierpnia 2013 r. O godzinie.
Author Affiliations
Od CVS Caremark, Woonsocket, RI.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Kunins HV, Farley TA, Dowell D. Wytyczne dotyczące opioidowej recepty: dlaczego lekarze ratunkowi potrzebują wsparcia. Ann Intern Med 2013; 158: 841-842
Crossref Web of Science Medline
2. Dowell D, Kunins HV, Farley TA. Opioidowe leki przeciwbólowe – ryzykowne leki, nieobciążeni ryzykiem. JAMA 2013; 309: 2219-2220
Crossref Web of Science Medline
3. Lembke A. Dlaczego lekarze przepisują opioidy znanym osobom używającym opioidów. N Engl J Med 2012; 367: 1580-1581
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
4. Rosenau AM. Wytyczne dotyczące przepisywania opioidów: diabeł tkwi w szczegółach. Ann Intern Med 2013; 158: 843-844
Crossref Web of Science Medline
5 Drug Enforcement Administration. DEA serwuje kolejną aptekę Walgreens, aby pokazać przyczynę. 6 lutego 2013 r. (Http://www.justice.gov/dea/divisions/mia/2013/mia020613.shtml).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (24)
Zamknij Cytowanie artykułów
Listy
Zamknij listy
[więcej w: urydyna, blaszka kostna, nfz skierowania do sanatorium kontakt ]

Tags: , ,

No Responses to “Obraźliwe przepisywanie kontrolowanych substancji – widok apteki cd”

  1. Osprey Says:

    Zasłyszane z SOR jednego z dużych miast Polski

  2. Slow Trot Says:

    [..] Cytowany fragment: psycholog bielsko[...]

  3. Mr. Lucky Says:

    Do tego non stop zimne ręce

Powiązane tematy z artykułem: blaszka kostna nfz skierowania do sanatorium kontakt urydyna