Ortodonta i dentystyka
Just another WordPress site

Obudowa jako opieka zdrowotna – eksperyment z przekraczaniem granicy w Nowym Jorku

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wśród krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Stany Zjednoczone zajmują pierwsze miejsce w wydatkach na opiekę zdrowotną, ale na 25. miejscu w wydatkach na usługi społeczne1. Nie są to dwie niepowiązane statystyki: wysokie wydatki na te pierwsze mogą wynikać z niskich wydatków na tym ostatnim. Badania wykazały, że czynniki społeczne , takie jak bezpieczne warunki mieszkaniowe, zdrowa żywność oraz możliwości edukacji i zatrudnienia, mają wpływ na zdrowie. W rzeczywistości eksperci szacują, że opieka medyczna stanowi tylko 10% ogólnego stanu zdrowia, a resztę stanowią społeczne, środowiskowe i behawioralne czynniki2. Brak inwestycji upstream w społeczne czynniki warunkujące zdrowie prawdopodobnie przyczynia się do wygórowanych wydatków na opiekę medyczną w Stany Zjednoczone. To zaniedbanie ma konsekwencje dla zdrowia, a Stany Zjednoczone pozostają w tyle za innymi krajami za podstawowe wskaźniki zdrowia populacji. Rola społecznych uwarunkowań zdrowia, a także argumenty przemawiające za ich rozwiązaniem, są natychmiast jasne, jeśli chodzi o bezdomność i mieszkanie. 1,5 miliona Amerykanów, którzy w danym roku doświadczają bezdomności, jest narażonych na liczne zagrożenia zdrowotne i jest nieproporcjonalnie reprezentowana wśród największych użytkowników kosztownej opieki szpitalnej. Umieszczenie osób bezdomnych w mieszkaniach wspomagających – tanie mieszkania w połączeniu z usługami pomocniczymi, takimi jak zarządzanie sprawami na miejscu i skierowania do usług środowiskowych – może prowadzić do poprawy zdrowia, ograniczenia korzystania ze szpitali i obniżenia kosztów opieki zdrowotnej, szczególnie w przypadku częstych użytkowników usług zdrowotnych są ukierunkowane.3,4 Te korzyści zwiększają niezaprzeczalną korzyść ludzką związaną z przenoszeniem ludzi z bezdomności na mieszkania.
Dzięki niekontrolowanym medicaidom, które kosztują państwa w całym kraju, liderzy szukają innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą na krzywa kosztów. My w stanie Nowy Jork testujemy jedną z takich innowacji: inwestycje w mieszkania wspomagające dla osób bezdomnych wysokiego ryzyka i niestabilnych opiekunów Medicaid. Do tych odbiorców należą nie tylko osoby mieszkające na ulicach lub w schroniskach, ale także tysiące osób korzystających z opieki w zakładach opieki, a nie dlatego, że potrzebują zapewnionego poziomu opieki, ale z powodu braku domów w społeczności, do której mogą wrócić. Opłaty za pobyt w szpitalu New York Medicaid za pobyt w ośrodku pielęgniarskim wynoszą 217 USD dziennie, w porównaniu z kosztami 50-70 USD dziennie na mieszkania wspomagające. Co więcej, zapobieganie nawet kilku hospitalizacjom w szpitalu, w wysokości 2219 USD dziennie, mogłoby przez wiele dni opłacać mieszkanie wspomagające.
Plan alokacji mieszkań wspierających mieszkanie w New York Medicaid Redesign, rok finansowy 2012-2013. Obudowy wspomagające są częścią większego projektu przeprojektowania Medicaid, który został zainicjowany przez gubernatora Andrew Cuomo w styczniu 2011 roku. Niedrogie domy pracy mieszkaniowej, w tym przedstawiciele ponad 20 organizacji, omawiali bariery we wdrażaniu mieszkań wspierających i zidentyfikowanych rozwiązań. Ostateczne rekomendacje grupy dla działań rządu państwowego obejmowały zapewnienie zintegrowanych funduszy na kapitał, wydatki operacyjne, dopłaty do czynszu i usług w nowych mieszkaniach wspierających skierowanych do wysoko-potrzebujących i kosztownych odbiorców Medicaid (www.health.ny.gov/health_care/medicaid / przeprojektowanie /)
[podobne: wciągnięta błona bębenkowa, urydyna, nfz skierowania do sanatorium kontakt ]

Tags: , ,

No Responses to “Obudowa jako opieka zdrowotna – eksperyment z przekraczaniem granicy w Nowym Jorku”

 1. Karol Says:

  taki lekarz pod kątem onkologicznym zbada znamiona

 2. Wojciech Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do depilacja laserowa pach poznań[...]

 3. Tacklebox Says:

  lekarz u którego się leczę nie chce obniżyć mi dawki leku

 4. Piotr Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do acai berry[...]

 5. Olivia Says:

  z wyrostkiem nie ma żartów

 6. Vagabond Warrior Says:

  [..] Cytowany fragment: rewitalizacja pochwy[...]

 7. Aniela Says:

  Można pisać obszernie ?

Powiązane tematy z artykułem: nfz skierowania do sanatorium kontakt urydyna wciągnięta błona bębenkowa