Ortodonta i dentystyka
Just another WordPress site

Pobranie glukozy mózgowej i nieświadomość hipoglikemii u pacjentów z cukrzycą zależną od insuliny ad 6

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ważność stosowanych przez nas metod opiera się na wiedzy, że krew zebrana z wewnętrznej żyły szyjnej stanowi rzeczywisty mózgowy drenaż żylny, a mniej niż procent pochodzi ze źródeł zewnątrzczaszkowych. Wcześniej szczegółowo omawialiśmy ograniczenia naszej procedury i procedur innych.7,19 Nawracająca hipoglikemia jest prawdopodobnie mechanizmem, który prowadzi do zwiększonego wychwytu glukozy w mózgu. Glikozylowana hemoglobina jest zastępczym markerem niedawnej hipoglikemii, ale jej wadą jest to, że odzwierciedla ogólny poziom glikemii podczas poprzednich trzech miesięcy. [28] Częstotliwość i czas trwania hipoglikemii wymaganej do indukcji zwiększonego wychwytu nie są pewne. U osób zdrowych adaptacja w wychwycie glukozy w mózgu i tolerancja stężenia glukozy w osoczu 45 mg na decylitr (2,5 mmol na litr) są zakończone, gdy nawracająca hipoglikemia występuje przez 56 godzin.7 W obecnym badaniu pacjenci z normalnym wychwyt glukozy w mózgu podczas hipoglikemii miał nieznacznie niskie wartości stężenia glukozy we krwi w domu monitorowania średnio sześć razy w ciągu tygodnia przed badaniem. Uszkodzona kontrregulacja glukozy może wystąpić po pojedynczym epizodzie hipoglikemii.29,30 Nawet pacjenci z źle kontrolowaną cukrzycą, ocenianej na podstawie wartości hemoglobiny glikozylowanej, mogą mieć hipoglikemię, nie będąc tego świadomi, jeśli mają hipoglikemię krótko przed ich badaniem.31 Rzeczywiście, trzech pacjentów z naszej grupy o pośrednich wartościach hemoglobiny glikozylowanej miało hipoglikemię częściej niż inni członkowie tej grupy w dniach bezpośrednio poprzedzających badanie. Tych trzech pacjentów miało wyższy wskaźnik wychwytu glukozy w mózgu w czasie hipoglikemii niż inni pacjenci w grupie.
Podsumowując, pacjenci z IDDM, którzy mają prawie prawidłowe stężenia glukozy w osoczu z powodu leczenia, mają coś, co można by uznać za fizjologicznie użyteczną adaptację wychwytu glukozy w mózgu, która zachowuje funkcję mózgu w obecności epizodycznej hipoglikemii. Jednak indukowana defekt w regulacji antygenu glukozy może przyczynić się do błędnego koła bezobjawowej hipoglikemii, która dodatkowo zwiększa wychwyt glukozy w mózgu, powodując nieświadomość nawet niższych stężeń glukozy w osoczu.32 W końcu istnieje próg, przy którym świadczenie glukoza z krążenia będzie niewystarczająca do podtrzymania aktywności nerwowej, nawet przy zwiększonym wychwycie. Stężenie glukozy w osoczu, na którym ostatecznie zaburzony jest metabolizm mózgu, może być tak bliskie stężeniu, które powoduje poważną neuroglikopenię, że pacjenci mają ograniczoną możliwość poprawienia sytuacji. Dlatego zwiększony wychwyt glukozy w mózgu można uznać za nieprzystosowawczy. Wady wydzielania adrenaliny i zdolność do odczuwania objawów u pacjentów z IDDM mogą być odwracalne przy ścisłym unikaniu hipoglikemii.31,33,34 Taka odwracalność oznacza, że wychwyt glukozy w mózgu jest dynamiczny i zmienia się wraz z wcześniejszym poziomem glikemii .18 Te wyniki powinny rzucić wyzwanie pacjentom z IDDM i ich lekarzami, aby osiągnąć najostrzejszy poziom kontroli glikemii, aby zminimalizować powikłania mikronaczyniowe, a jednocześnie uniknąć nawet niewielkiego stopnia hipoglikemii, ponieważ hipoglikemia prawdopodobnie doprowadzi do odwracalnej, dezadaptacyjna tolerancja centralnego układu nerwowego na podnormalne stężenia glukozy w osoczu.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierane przez FIRST Award (1 R29 NS29972-01A1) z National Institutes of Health oraz w części przez dedykowane fundusze badań zdrowotnych z University of New Mexico oraz grant z programu General Clinical Research Center (5 M01 RR00997-19,20 ).
Jesteśmy wdzięczni pielęgniarkom z Głównego Ośrodka Badań Klinicznych i Pani Carolyn King za swoją wiedzę redakcyjną.
Author Affiliations
Z Wydziału Medycyny, Oddziału Endokrynologii i Metabolizmu, 5ACC, 2211 Lomas NE, University of New Mexico, Albuquerque, NM 87131, gdzie prośby o przedruk należy kierować do doktora Boyle a.
[hasła pokrewne: ile kosztuje aparat ortodontyczny, ryba w folii z piekarnika, urydyna ]

Tags: , ,

No Responses to “Pobranie glukozy mózgowej i nieświadomość hipoglikemii u pacjentów z cukrzycą zależną od insuliny ad 6”

 1. Kamila Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do usługi pogrzebowe[...]

 2. Shooter Says:

  Samemu się jest tępotą i innych pouczać

 3. Bearded Angler Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dom seniora[...]

 4. Riff Raff Says:

  Diagnoza w szpitalu to wyciekający tętniak

Powiązane tematy z artykułem: ile kosztuje aparat ortodontyczny ryba w folii z piekarnika urydyna