Ortodonta i dentystyka
Just another WordPress site

Pobranie glukozy mózgowej i nieświadomość hipoglikemii u pacjentów z cukrzycą zależną od insuliny

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Pacjenci z cukrzycą insulinozależną (IDDM), którzy mają prawie normalne średnie stężenie glukozy w osoczu podczas leczenia, podobnie jak w grupie intensywnego leczenia w badaniu kontrolnym cukrzycy i powikłaniami, częściej mają napady padaczkowe lub śpiączkę lub wymagają pomocy innej osoby w celu wyzdrowienia z hipoglikemii niż u pacjentów leczonych mniej intensywnie, a hipoglikemia może wystąpić bez objawów ostrzegawczych. 1,2 Termin nieświadomość hipoglikemii został użyty do opisania stanu, w którym autonomiczne objawy ostrzegawcze nie występują lub nie są rozpoznawane przed wystąpieniem neuroglikopenii. 3 Biorąc pod uwagę wyraźną korzyść płynącą z lepszej kontroli glikemii w zmniejszaniu powikłań mikronaczyniowych cukrzycy 1, niezbędne jest zrozumienie przyczyny nieświadomości hipoglikemii w celu zmniejszenia ryzyka związanego z nasilonym leczeniem choroby. Zasadnicze znaczenie dla rozpoznania przez pacjenta spadku stężenia glukozy w osoczu ma wzrost napięcia autonomicznego, co przeważnie znajduje odzwierciedlenie we wzroście aktywności sympatia-nadnercza, powodując tachykardię, nerwowość i drżenie charakteryzujące hipoglikemię.4 Specyficzne centra wykrywania glukozy w podwzgórzu klatki piersiowej jądro 5 mózgu pośredniczy w odpowiedzi sympatiaadrenera, 6, która rozpoczyna się przy stężeniu glukozy w osoczu w przybliżeniu 75 mg na decylitr (4,2 mmol na litr) u zdrowych osób .7,8 Intensywne leczenie cukrzycy albo wielokrotnymi codziennymi wstrzyknięciami insuliny albo insuliny Wiadomo, że terapia pompą zmniejsza wydzielanie epinefryny, więc odpowiedź zaczyna się przy niższych stężeniach glukozy w osoczu.
Ośrodkowy układ nerwowy zależy od ciągłego dostarczania glukozy na paliwo, ponieważ nie może syntetyzować ani przechowywać glukozy o czasie dłuższym niż kilka minut, aby można ją było stosować podczas hipoglikemii. Jednakże u zwierząt wzrost stężenia epinefryny i glukagonu w osoczu jest osłabione, gdy mózg jest infuzowany glukozą, podczas gdy indukuje się układową hipoglikemię. 11 Glukoza dociera do centralnego układu nerwowego, przekraczając barierę krew-mózg za pomocą specyficznego białka transportującego glukozę, GLUT 1.12 Gdy komórki śródbłonka w kapilarach w mózgu są pozbawione glukozy in vitro, towarzyszy jej wzrost transkrypcji13 i translacji14 tego białka. U gryzoni długotrwała hipoglikemia zwiększyła liczbę transporterów glukozy w mózgu 15 oraz ekstrakcję glukozy16 i znormalizowanych stężeń ATP.17 w mózgu. Gdyby taka adaptacja pod względem zdolności do przenoszenia glukozy działała u ludzi, normalny metabolizm energetyczny w mózgu mógłby potencjalnie może być utrzymywany w obecności niskich ogólnoustrojowych stężeń glukozy w osoczu.18
Testowaliśmy hipotezę, że pacjenci z IDDM, którzy mają prawie normalne stężenia glukozy w osoczu z powodu leczenia (i w konsekwencji mają zwiększoną częstotliwość hipoglikemii) mają zwiększoną szybkość wychwytu glukozy w całym mózgu podczas hipoglikemii. Jeśli metabolizm glukozy w mózgu zostanie utrzymany, aktywacja sympatia-nadnercza nie nastąpi, a zatem pacjenci nie będą świadomi nieprawidłowych stężeń glukozy w osoczu.
Metody
Przedmioty
Tabela 1
[hasła pokrewne: symglic, podwyższone ciśnienie skurczowe, alcovit med ]

Tags: , ,

No Responses to “Pobranie glukozy mózgowej i nieświadomość hipoglikemii u pacjentów z cukrzycą zależną od insuliny”

 1. Weronika Says:

  Milo sie czytalo

 2. Wojciech Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: psycholog lublin[...]

 3. Florian Says:

  Wartościowy tekst, ale niepełny.

 4. Leo Says:

  Article marked with the noticed of: Psychoterapia Gliwice[...]

 5. Mad Irishman Says:

  u mnie pojawił się ból biodra

 6. Karolina Says:

  [..] Cytowany fragment: mezoterapia warszawa[...]

 7. Buckshot Says:

  Każdy zastrzyk może uszkodzić nerw na przykład

Powiązane tematy z artykułem: alcovit med podwyższone ciśnienie skurczowe symglic