Ortodonta i dentystyka
Just another WordPress site

Podejmowanie decyzji medycznych dla pacjentów bez surogatów

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Osoby, które są niezdolne do podejmowania decyzji, ale nie dostarczyły uprzednich wytycznych dotyczących opieki zdrowotnej i nie mają surogatów opieki zdrowotnej – czasami nazywane nieopierzonymi lub niereprezentowanymi – są jednymi z najbardziej bezsilnych i zmarginalizowanych członków społeczeństwa. Większość niereprezentowanych to osoby starsze, bezdomne, upośledzone umysłowo lub wyalienowane społecznie. Jednak podejmowanie decyzji medycznych dla tych wrażliwych pacjentów często nie zapewnia nawet minimalnie wystarczających zabezpieczeń i zabezpieczeń. W związku z tym podejmowane w ich imieniu decyzje dotyczące opieki zdrowotnej mogą być stronnicze, arbitralne, skorumpowane lub nieostrożne. Mechanizmy i źródła upoważnienia do podejmowania decyzji zastępczych. Większość stanów USA ma podobne procesy podejmowania decyzji dotyczących leczenia w imieniu pacjentów bez możliwości (patrz tabela) .1 W nagłych przypadkach klinicyści mogą leczyć pacjentów bez ich zgody. W przypadku sytuacji nieistotnych pacjenci mogli wypełnić formularz zlecenia lekarza ds. Leczenia podtrzymującego życie (POLST) lub wcześniejszą dyrektywę zawierającą instrukcje, które wyraźnie odnoszą się do ich aktualnej sytuacji, lub mogą wyznaczyć pracownika opieki zdrowotnej lub stałe pełnomocnictwo. Jednak większość pacjentów nie podjęła żadnego z tych kroków, więc 43 stany mają domyślne surogaty określające, kto może podejmować decyzje. W większości tych stanów najpierw wyznacza się współmałżonka, a następnie dorosłe dzieci, rodziców, rodzeństwo, a często także innych krewnych i przyjaciół.
Żaden z tych mechanizmów decyzyjnych nie może jednak pomóc niereprezentowanemu. Nie mają formularzy POLST, żadnych dyrektyw z wyprzedzeniem, żadnych agentów i żadnych surogatów domyślnych. A niereprezentowani to duża grupa, w tym niektórzy starsi i upośledzeni umysłowo pacjenci, a także wielu bezdomnych lub społecznie odizolowanych. W wielu stanach pacjenci lesbijek, gejów, biseksualiści lub transseksualiści mogą mieć partnerów tej samej płci, którzy mogą służyć jako decydenci, ale nie są prawnie uznani za surogatów. Eksperci szacują, że od 3 do 4% z 1,3 miliona ludzi żyjących w domach opieki w USA2 i 5% z 500 000 rocznie, którzy giną na oddziałach intensywnej terapii3, jest niereprezentowanych.
Kto może wyrazić zgodę na leczenie w imieniu tych niereprezentowanych pacjentów. W niemal każdym stanie jedynym legalnie upoważnionym decydentem jest wyznaczony przez sąd strażnik2. Ale to rozwiązanie jest zwykle nieodpowiednie z kilku powodów: proces sądowy jest zbyt powolny i kłopotliwy w stosunku do potrzeby podjęcia decyzji o leczeniu, jest drogi i Opiekunowie często nie mają czasu, biorąc pod uwagę ich ciężki przypadek, aby dowiedzieć się czegoś o pacjencie. Największym problemem jest jednak to, że opiekunowie są często nieobecni.2 Większość kuratorów sądowych to członkowie rodziny, ale niereprezentowani pacjenci nie mają rodziny. Profesjonalni opiekunowie nie chcą służyć, jeśli pacjent nie ma zasobów. W wielu stanach nawet korzystanie z publicznych opiekunów nie jest możliwe. Na przykład w 2010 r. Gruzja uchwaliła nowy statut lekarza-opiekuna, aby pomóc niereprezentowanemu, ale niedawne badanie sędziów ścigania z Gruzji wskazuje, że prawo jest nieskuteczne, ponieważ brakuje ludzi gotowych służyć4.
Co dzieje się z niereprezentowanymi pacjentami, gdy nikt nie jest upoważniony do wyrażenia zgody na decyzje medyczne. Klinicyści stosują orzeczenie zastępcze w zakresie, w jakim jest to możliwe
[hasła pokrewne: urydyna, ryba w folii z piekarnika, rehabilitacja dzieci warszawa ]

Tags: , ,

No Responses to “Podejmowanie decyzji medycznych dla pacjentów bez surogatów”

 1. Highlander Monk Says:

  Tak więc jest jednak coś, jakaś alternatywa dla takich osób

 2. The Flying Mouse Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dentysta ceny[...]

 3. Kazimierz Says:

  ozpoznano u mnie nadciśnienie white coat

 4. Justyna Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do pracownia emg[...]

 5. Vortex Says:

  Ja polecam suplement wapń

Powiązane tematy z artykułem: rehabilitacja dzieci warszawa ryba w folii z piekarnika urydyna