Ortodonta i dentystyka
Just another WordPress site

Publiczne raportowanie, konsumeryzm i wzmocnienie pacjenta ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Współczynnik wypłacalności wykazał podobny wzrost, przy czym prawie połowa objętych pracowników płaci 25 USD lub więcej za wizytę w biurze. Tendencje te pojawiają się w czasach, w których większość rodzin odnotowała niewielki wzrost płac realnych. 3 Ostatnie komunikaty kilku dużych korporacji mówią o rosnącej tendencji do przenoszenia wyższych kosztów na pracowników i przekształcania określonych świadczeń zdrowotnych w określone składki. W tym środowisku pacjenci stali się bardziej dyskryminującymi konsumentami. Po zabezpieczeniu przed kosztami opieki zdrowotnej konsumenci widzą teraz, jak rachunki jedzą dalej w swoich budżetach rodzinnych. Ta nowa świadomość może wyjaśnić, dlaczego liczba wizyt lekarskich wśród ubezpieczonych prywatnie spadła o 17% w skali kraju w latach 2009-2011 Czy więc widzimy początek napędzanej przez konsumentów gospodarki opieki zdrowotnej, w której pacjenci podejmują te same rozważania dotyczące zakupów medycznych, tak jak robią to przy zakupie mebli lub nowego samochodu. Wydaje się, że wielu pracowników służby zdrowia myśli tak. Zarówno rząd, jak i przemysł są zdecydowani obniżyć wydatki na opiekę zdrowotną. Dostawcy budują infrastrukturę, aby przygotować się na dzień, w którym przyszłe płatności są powiązane z ograniczeniem wykorzystania i kosztów. Możliwości są obfite w dziedzinach, w których sektor opieki zdrowotnej najbardziej się rozwinął – technologia diagnostyczna, zaawansowane procedury, drogie produkty farmaceutyczne i urządzenia oraz opieka po przebytych chorobach.
Pacjenci mogą przyjąć tę strategię, ale będą chcieli informacji wykraczających poza bieżące raporty publiczne. Oczywiście, szczegóły techniczne dotyczące jakości, bezpieczeństwa i procesu pozostaną ważne w opiece zdrowotnej, ponieważ są w produkcji, transporcie i hotelarstwie. Ale konsumenci chcą jasnych i zwięzłych informacji, które mogą zrozumieć na podstawie czynników takich, jak koszty ponoszone z kieszeni, skuteczność procedury lub leczenia oraz możliwość zastosowania do ich sytuacji osobistej i sytuacji społecznej.
Zapotrzebowanie na te informacje zbiega się ze wzrostem spersonalizowanej medycyny, w której profil genetyczny poszczególnych osób będzie coraz częściej wykorzystywany do określania, które leki lub terapie przeciwnowotworowe będą przepisywać, a także w przewidywaniu przyszłej choroby. Teraz mamy pilniejszą potrzebę podobnego zindywidualizowanego podejścia do decyzji dotyczących opieki zdrowotnej, z którymi pacjenci stykają się codziennie, 4 ale jest bardziej zaangażowany niż tylko podejmowanie decyzji klinicznych. W tym przypadku analogiem kodu genetycznego jest połączenie problemu klinicznego pacjenta, skuteczności i kosztu remedium oraz wynikających z tego społecznych lub ekonomicznych konsekwencji dla rodziny pacjenta.
Daleko nam do złamania tego kodu. Ekonomika samej opieki zdrowotnej jest główną przeszkodą. Duże zróżnicowanie cen w szpitalach stwarza wrażenie, że opieka zdrowotna jest sprzeczna z konwencjonalną logiką rynku.5 Opieka zdrowotna jest uwikłana w skomplikowane systemy cenowe, których nawet większość pracowników służby zdrowia nie rozumie. Wyszkoleni w diagnozowaniu i leczeniu, lekarze mają niewielkie wykształcenie w doradzaniu pacjentom w zakresie opcji i problemów ekonomicznych. Ryzykując więcej własnych dolarów, pacjenci w końcu nalegają, aby dostawcy usług medycznych osiągali wartość, jakiej oczekują od innych firm.
Ten wzrost konsumpcji już stymulował wzrost modeli sprzedaży detalicznej
[patrz też: ortodonta płock, przychodnia żwirki i wigury, podwyższone ciśnienie skurczowe ]

Tags: , ,

No Responses to “Publiczne raportowanie, konsumeryzm i wzmocnienie pacjenta ad”

 1. Zofia Says:

  Dwa miesiące temu miałam zapalenie oskrzeli.

 2. Celtic Charger Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: odzież medyczna[...]

 3. Liliana Says:

  Moja babcia ma zaćmę

 4. The Dude Says:

  Article marked with the noticed of: spalacze tłuszczu warszawa[...]

 5. Ewa Says:

  W owocach kolcowoju też występują konkretne związki

 6. Desert Haze Says:

  [..] Cytowany fragment: ból głowy[...]

 7. Digger Says:

  Dobry i rzeczowy artykuł

Powiązane tematy z artykułem: ortodonta płock podwyższone ciśnienie skurczowe przychodnia żwirki i wigury