Ortodonta i dentystyka
Just another WordPress site

Tylko początek – co dalej w wymianie ubezpieczeń zdrowotnych ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Małe firmy miały niewielki wpływ na relacje z dużymi przewoźnikami ubezpieczeniowymi. Ich pracownicy mają zwykle tylko jedną opcję ubezpieczenia. ACA zmienia zasady dotyczące ubezpieczycieli. Muszą sprzedawać wszystkim chętnym kupującym, niezależnie od stanu zdrowia. Nie mogą anulować ubezpieczenia dla osób, które zgłaszają roszczenia. ACA ogranicza zależne od wieku różnice w ocenach składek i zakazów w zależności od stanu zdrowia. Wymaga planów sprzedanych osobom fizycznym i małym pracodawcom, aby pokryć minimalny zestaw świadczeń medycznych. Określa pięć poziomów pokrycia, określonych przez stosunek przewidywanych kosztów, które plan obejmie. Te funkcje są dobrze znane.
Ale wymiany mają dodatkowe uprawnienia. Aby ograniczyć przeciążenie informacji, mogą ograniczyć liczbę planów, które ubezpieczyciele mogą zaoferować, i wymagać, aby plany znacząco różniły się od siebie. Mogą wymagać od ubezpieczycieli oferowania określonych standardowych planów, aby klienci mogli łatwiej porównywać ceny i usługi. Wymiany mogą wyznaczać dodatkowe standardy jakości opieki opłacanej przez plany, plany taryfowe, które nie spełniają standardów jakościowych lub cenowych, i selektywnie zawierać umowy z tymi, które to robią. Ponadto, aby wzmocnić pozycję giełd na rynkach ubezpieczeń zdrowotnych, państwa mogą zakazać sprzedaży ubezpieczeń osobom fizycznym i małym firmom poza giełdami lub wymagać, aby te same plany były sprzedawane wewnątrz i na zewnątrz.
Niewielu administratorów giełd wykorzystało do tej pory wiele z tych uprawnień. Zamiast tego postanowili skupić się na uzyskaniu podstawowych informacji administracyjnych i wykazywali filozoficzną i praktyczną ostrożność w kwestii przeciążania ubezpieczycieli nowymi wymaganiami. Po wymianie giełd, więcej z nich będzie zmuszonych – lub ma taką możliwość – do przyjęcia zasad, które mogą zmienić sposób finansowania i świadczenia opieki.
Po pierwsze, zakres zasięgu wymiany będzie rósł. Od 2016 r. Giełdy będą musiały oferować ubezpieczenia firmom zatrudniającym od 51 do 100 pracowników. Obecnie mają tę opcję, ale żadna państwowa giełda nie skorzysta z niej w 2014 r. ACA upoważnia te wymiany do rozważenia umożliwienia większym pracodawcom, w tym rządom i samorządom, zawierania z nimi umów ubezpieczenia od 2017 r.
Po drugie, państwa mają teraz prawo do utworzenia jednolitego, zunifikowanego rynku ubezpieczeń poprzez niedopuszczenie do sprzedaży ubezpieczeń osobom prywatnym i małym przedsiębiorstwom poza giełdą. Jak dotąd tylko dwie jurysdykcje – Vermont i Dystrykt Kolumbii – wybrały ten kurs, starając się zapewnić solidny udział w wymianie i zniechęcić ubezpieczycieli do próbowania sprowadzania młodszych, zdrowszych osób na rynek, w którym nie ma miejsca i kierowania starszymi, bardziej chorymi osobnikami do wymiany. (Wymóg Dystryktu Kolumbii dotyczący małych grup zaczyna obowiązywać w przypadku odnowienia planu w 2015 r.) Jeżeli doświadczenie tych dwóch jurysdykcji jest korzystne, inne mogą pójść w ich ślady.
Po trzecie, poprawia się ilość i jakość informacji na temat cen pobieranych przez różne szpitale, lekarzy i innych dostawców oraz dostępność danych dotyczących jakości opieki. Giełdy mogą reklamować takie informacje, aby pomóc konsumentom w dokonywaniu bardziej świadomych wyborów lub, w bardziej agresywny sposób, mogą wymagać od systemów oferowania zachęt dla osób korzystających z wysokiej jakości, tanich usług opieki zdrowotnej i dostawców
[więcej w: ortodonta płock bydgoszcz, ortodonta płock, rehabilitacja dzieci warszawa ]

Tags: , ,

No Responses to “Tylko początek – co dalej w wymianie ubezpieczeń zdrowotnych ad”

 1. Suicide Jockey Says:

  to lepiej na wszelki wypadek wyciąć

 2. Magdalena Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Endermologia Wrocław[...]

 3. Nina Says:

  poza tym skurcze, bóle głowy, nerwowość

 4. Jowita Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do stomatolog olsztyn[...]

 5. Snake Eyes Says:

  A co z innymi produktami?

 6. Mr. Lucky Says:

  Article marked with the noticed of: herbaty czarne[...]

 7. Fast Draw Says:

  Prawie wszystkie owoce mają witaminę C, minerały, barwniki

Powiązane tematy z artykułem: blaszka kostna ortodonta płock rehabilitacja dzieci warszawa