Ortodonta i dentystyka
Just another WordPress site

Zolpidem i Driving Impairment – Identyfikacja zagrożonych osób cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Oczywiste jest, że wyniki testu jazdy nie mogą być bezpośrednio i ilościowo przełożone na ryzyko prowadzenia pojazdu, ale podobne dane dotyczące wpływu na wydajność zostały użyte do ustalenia standardów dla poziomu alkoholu we krwi, a testy wydajności mają znaczną ważność twarzy. Oczywiście, dane te są znacznie bardziej informacyjne niż doniesienia o wypadkach drogowych, w których stosunek niepewności do dawki leku, czasu między zażyciem zolpidemu a wypadkiem oraz etanolem lub innymi lekami jest ogólnie niepewny. FDA poprosiła twórców leków przeciwbólowych o przedłożenie wszystkich dostępnych danych dotyczących ryzyka resztkowego upośledzenia po zaleconym zastosowaniu, a agencja analizuje obecnie te dane. Można zapytać, dlaczego FDA nie pozostawiła zalecanych dawek w niezmienionej postaci i nadal ostrzega pacjentów, aby patrzyli na problemy z prowadzeniem pojazdu. Wiele nowych danych pokazało, że ludzie dotknięci upośledzeniem po zażyciu zolpidemu często nie rozpoznają swojego stanu upośledzenia; samopostrzeganie pacjenta nie jest odpowiednią miarą upośledzenia. Pacjentom, u których potrzeby snu są spełnione przy stosowaniu mniejszych dawek, można uniknąć niepotrzebnego ryzyka, a jak wskazują etykiety, pacjenci, u których objawy nie reagują na niższe dawki, mogą otrzymać wyższe dawki. Specyficzne dla płci rewizje dotyczące etykiet odzwierciedlają oparte na dowodach podejście do zarządzania ryzykiem i indywidualizacji dawki.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł został opublikowany 7 sierpnia 2013 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Centrum ds. Oceny Leków i Badań, Food and Drug Administration, Silver Spring, MD.

Materiał uzupełniający
Referencje (3)
1. Colten HR, Altevogt BM, wyd. Zaburzenia snu i brak snu: niezaspokojony problem zdrowia publicznego. Washington, DC: National Academies Press, 2006.

2. Komunikacja w zakresie bezpieczeństwa leków w ramach FDA: ryzyko zaburzeń poronnych po zastosowaniu leków nasennych; FDA wymaga niższych zalecanych dawek dla niektórych leków zawierających zolpidem (Ambien, Ambien CR, Edluar i Zolpimist) (http://www.fda.gov/Drugs/DrugSafety/ucm334033.htm).

3. Komunikacja w zakresie bezpieczeństwa leków w FDA: FDA zatwierdza nowe zmiany w etykietach i dawkowanie produktów zolpidem oraz zalecenie unikania prowadzenia pojazdów następnego dnia po użyciu Ambien CR (http://www.fda.gov/Drugs/DrugSafety/ucm352085.htm).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (38)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: przychodnia żwirki i wigury, jak działa aparat ortodontyczny, ból pod lewą łopatką przyczyny ]

Tags: , ,

No Responses to “Zolpidem i Driving Impairment – Identyfikacja zagrożonych osób cd”

 1. Mr. Peppermint Says:

  Gorzej….bezmyślność i dramatyczna buta niewiedzy

 2. Nel Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: skuteczne odchudzanie blog[...]

 3. Damian Says:

  Znajomy ma gospodarstwo i rente, popija wódeczke, a rente dostał na ciśnienie.

 4. Mule Skinner Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: uśmiech[...]

 5. Zesty Dragon Says:

  Takie bóle nie są przyjemne

 6. Twitch Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dieta catering wrocław[...]

 7. Elena Says:

  Od jakiegoś czasu zauważyłam że się lepiej czuję

Powiązane tematy z artykułem: ból pod lewą łopatką przyczyny jak działa aparat ortodontyczny przychodnia żwirki i wigury