Ortodonta i dentystyka
Just another WordPress site

Związek między bakteryjnym zakażeniem pochwy a przedwczesnym porodem niemowlęcia o niskiej masie urodzeniowej ad 7

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ponadto wykazaliśmy, że kobiety z bakteryjnym zakażeniem pochwy i obydwoma patogenami są najbardziej zagrożone przedwczesnym porodem takich dzieci (ryc. 1). Mechanizm, dzięki któremu bakteryjne zapalenie pochwy powoduje przedwczesne porody noworodka z niską masą urodzeniową, nie jest znany, ale istnieją dowody, że powoduje on infekcję górnego odcinka dróg rodnych, co z kolei powoduje przedwczesne porody. W innych badaniach, bakteryjne zapalenie pochwy wiązało się z dwu- do potrójnym wzrostem infekcji płynu owodniowego, 5,14,24 zakażeniem kosmówki i owodni, 11 oraz histologicznym zapaleniem błon płodowych 11. Kobiety w ciąży z bakteryjnym zakażeniem pochwy miały podwyższone poziomy pochwy lub szyjki macicy. endotoksyny, 25 mucinase, 26 sialidase, 26 i interleukin-1., 25 sugerujących, że mikroorganizmy, które powodują bakteryjne zapalenie pochwy, stymulują produkcję cytokin. Względne zmniejszenie liczby bakterii kwasu mlekowego pochwy jest jedną z cech charakterystycznych tego zespołu. Warto zauważyć, że obecność pałeczek kwasu mlekowego w pochwie wydaje się chronić przed porodem przedwczesnym w tym badaniu, a wcześniejszy 15 dalej potwierdza biologiczną wiarygodność hipotezy, że bakteryjne zakażenie pochwy powoduje wzrost przedwczesnego porodu niemowląt o niskiej masie urodzeniowej.
Bakteryjne zapalenie pochwy jest jedną z najczęstszych infekcji narządów płciowych u kobiet w ciąży. Od 12 do 22 procent kobiet w ciąży ma ten syndrom7,9; było obecne w 16 procentach naszej badanej populacji, a zakres ośrodków wynosił od 9 do 28 procent. Obecnie kobiety w ciąży z bezobjawową bakteryjną waginozą nie są rutynowo badane lub leczone z powodu tego zespołu. Biorąc pod uwagę dużą częstość występowania bakteryjnego zapalenia pochwy, jego leczenie może mieć istotny wpływ na częstość porodu przedwczesnego niemowląt z niską masą urodzeniową. Chociaż istnieją pewne obawy dotyczące stosowania układowego metronidazolu ze względu na potencjalną rakotwórczość, 27, 28, ostatnia analiza siedmiu badań sugeruje, że nie było wzrostu wad wrodzonych u dzieci narażonych na metronidazol w pierwszym trymestrze ciąży.
Populacyjne ryzyko związane z porodem przedwczesnym niemowląt z niską masą urodzeniową, które w tym badaniu obserwacyjnym stanowiło bakteryjne zapalenie pochwy, wynosiło 6 procent. Najlepszą metodą wykazania związku przyczynowego między bakteryjnym zakażeniem pochwy a takimi porodami byłoby przeprowadzenie randomizowanego badania klinicznego. W naszym badaniu bakteryjne zakażenie pochwy wiązało się z przedwczesnym porodem w średnim okresie ciąży wynoszącym 32 tygodnie i średniej wadze urodzeniowej 1827 g. Zapobieganie nawet niewielkiemu odsetkowi takich porodów może prowadzić do dużych oszczędności pieniężnych i zmniejszenia zachorowalności i umieralności noworodków.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez umowy (HD-3-2832 przez HD-3-2836) z Narodowego Instytutu Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka i umowy (AI-4-2532) z Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych.
Author Affiliations
Z University of Washington, Seattle (SLH, DAE, MA Krohn); Narodowy Instytut Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka, Bethesda, Md. (RPN, DM, MA Klebanoff); Uniwersytet Teksasu, San Antonio (RG); Louisiana State University, Nowy Orlean (DHM, JGP); National Institute of Allergy and Infectious Diseases, Bethesda, Md (MFC, RE); Research Triangle Institute, Research Triangle Park, NC (AVR); Columbia University, New York (JAR); i University of Oklahoma, Oklahoma City (JCC).
Prośby o ponowne przesłanie do Dr. Hilliera z University of Pittsburgh / Magee-Women s Hospital, Department of Obstetrics, Gynecology and Reproductive Sciences, 300 Halket St., Pittsburgh, PA 15213. Dodatkowi badacze wymienili w załączniku.

dodatek
Oprócz autorów badania, następujący badacze i instytucje uczestniczyli w Grupie ds. Zapa- chów Pochwowych i Wczesności: SJ Yaffe, CS Catz, GG Rhoads i HW Berendes (Narodowy Instytut Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka, Bethesda, MD); WC Blackwelder, RA Kaslow i GF Reed (Narodowy Instytut ds. Alergii i Chorób Zakaźnych, Bethesda, MD); E. Greenberg (Columbia University, New York); C. Cammarata (Louisiana State University, Nowy Orlean); P. Sommers (Tulane University, Nowy Orlean); P. Rettig i R. Wilkerson (University of Oklahoma, Oklahoma City); P. St. Clair (University of Texas, San Antonio); oraz WK Poole (Research Triangle Institute, Research Triangle Park, NC).
[patrz też: rehabilitacja dzieci warszawa, bexsero cena, ziarniak pachwinowy ]

Tags: , ,

No Responses to “Związek między bakteryjnym zakażeniem pochwy a przedwczesnym porodem niemowlęcia o niskiej masie urodzeniowej ad 7”

 1. Wojciech Says:

  Article marked with the noticed of: klinika stomatologiczna warszawa[...]

 2. Murmur Says:

  Udar mozgu, czyli wylew nie jest diagnozowany w Polsce

 3. Artur Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: ból głowy[...]

 4. Glyph Says:

  Poziom wiedzy lekarzy I-szego kontaktu jest porażający.

Powiązane tematy z artykułem: bexsero cena rehabilitacja dzieci warszawa ziarniak pachwinowy