Ortodonta i dentystyka
Just another WordPress site

Życie czy śmierć dla zasady Dead-donor ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Warunki te, argumentują, stanowią wystarczającą podstawę dla chirurgów do usunięcia narządów, nawet jeśli powoduje to śmierć dawcy.3 Uważam, że chociaż są poinformowani pacjenci, dla których ta praktyka byłaby skuteczna, naruszenie DDR jest błędne i doprowadzi do strachu pacjenci tracą zaufanie do lekarzy i zaufanie do systemu dawstwa narządów oraz spowodują ogólny spadek dawstwa narządów. Jedyną przeszkodą w stosowaniu protokołów DCDD jest obawa, wyrażana w ankietach opinii publicznej i pracowników służby zdrowia, że dawca nie jest faktycznie martwy w chwili, gdy zazwyczaj deklarowana jest śmierć.4 Normy dotyczące krążenia determinują śmierć pozostają kwestią debata, choć pojawiają się uzasadnione standardy5. W szczególności toczą się dyskusje na temat minimalnego wymaganego czasu asystolii, zanim można będzie ogłosić śmierć i czy zaprzestanie obiegu musi być nieodwracalne (nie można odwrócić), jak określono w wielu statucie śmierci, lub po prostu stały (nie będzie odwrotny), jak to tradycyjnie akceptują lekarze. 5 Instytut Medycyny i amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej zdecydowanie popierają DCDD i zalecają jego powszechniejsze wdrożenie w szpitalach – proces, który jest już w toku.
Niektórzy krytycy mózgu lub determinacja śmierci w krążeniu odrzucają dominujący wybór na moment śmierci – punkt oddzielający proces umierania u żywego pacjenta od procesu dezintegracji ciała w martwej osobie. W warunkach bez darowizny dokładny moment oddzielenia żywych od zmarłych jest zwykle nieistotny, ponieważ lekarze deklarujący śmierć mają luksus czasu. W przypadku dawstwa, czas jest krytyczny, aby zminimalizować ciepłą ekspozycję niedokrwienną przeszczepianych narządów. Dlatego należy dokonać rozsądnej oceny momentu śmierci, który jest konceptualnie spójny, fizjologicznie wiarygodny i społecznie akceptowalny.
Lekarze powinni stosować kryterium krążenia w przypadku śmierci podobnie, niezależnie od tego, czy narządy mają być przeznaczone do oddania. Kiedy umierający pacjent z porządkiem nie-reanimacyjnym (DNR) nie jest dawcą narządów, śmierć jest zwykle zadeklarowana w momencie asystolii, w czasie, kiedy nadal może być możliwa reanimacja pacjenta, jeśli resuscytacja krążeniowo-oddechowa (CPR) byłaby próbował. W związku z tym lekarze wymagają jedynie stałego zaprzestania krążenia w celu ogłoszenia śmierci. Również w przypadku dawców DCDD śmierć jest zadeklarowana, gdy krążenie ustało na stałe. Trwałość ustala się na dwa sposoby: po upływie czasu asystolii upłynął wystarczająco długi czas, aby upewnić się, że krążenie nie rozpocznie się samoistnie (autosuscytacja), a CPR nie zostanie zastosowana.5
Chociaż dane z ankiety publicznej konsekwentnie ujawniają pomieszanie pojęć śmierci i kryteria jej określania zarówno w DBDD, jak i DCDD, opinie profesjonalistów i opinii publicznej z kilku badań wskazują na silne poparcie dla DDR.4 Rzeczywiście, DDR jest tak wyraźnie postrzegany jako aksjomat, w którym pytania ankietowe zakładają jego zasadniczą rolę i pytają, czy protokoły dotyczące DCDD lub DBDD go naruszają.
Uważam, że DDR jest nieodzowną etyczną ochroną dla umierających pacjentów, którzy planują oddać narządy i wzmacnia zaufanie publiczne do naszego dobrowolnego systemu dawstwa narządów
[podobne: nfz wrocław przeglądarka skierowań, nfz wrocław przeglądarka skierowań wrocław, ortodonta płock ]

Tags: , ,

No Responses to “Życie czy śmierć dla zasady Dead-donor ad”

 1. Maria Says:

  mononukleoza

 2. Esquire Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: odszkodowania za błędy lekarskie[...]

 3. Barbara Says:

  Wiecie, droga redakcjo co mnie bardzo złości?

 4. Melania Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu optyk[...]

 5. Scrapper Says:

  wcale nie ma tych suplementów od groma

Powiązane tematy z artykułem: nfz wrocław przeglądarka skierowań ortodonta płock wciągnięta błona bębenkowa